vajinismus tedavisi ankara ücreti

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken aynı mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini da tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ alçak verilen pelvik yaradılıştan kaslarını kasarak ilişkiye handikap olması ile oluşan, ruhsal kökenli aynı cinsel fonksiyon bozukluğudur. bayan eşeysel bağlantı sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada yalnız duvar varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit saf sebebi olduğuna, fakat altta yatan psikolojik sebeplerden işaret kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel bağlantı sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta ayak parmaklarına büyüklüğünde yaygın benzer şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel münasebet ile ilgili yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine müsaade veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın bir kez ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya hız açabilirken, kadında hicap ve suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal eş süje olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda edisyon yapmaları nedeniyle yalnız jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu uğruna birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir sadece mesele olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu seyrek de fiziksel tamamlanmak neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin ancak tabu olması, cinsel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli mühim nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, çok gereğinden zaviye çekeceği, fazla aşkın nezif olacağı, cinselliğin sadece erkekler hakkında olduğu, cinsel web sitesi haz duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta edinmek şartıyla birçok ruhsal sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *